Wydarzenia i Aktualności

2011-06-17

4 - wernisaż

Cafe del Arte, mieszczące się w Krzywym Domku w Sopocie, zaprasza na wernisaż prac: Tina Janusz, Klementyna Adamczak, Ewa Wierzuchowska i Wanda Badowska-Twarowska, w terminie 17-26 czerwca 2011r. Uroczyste rozpoczęcie wernisażu 17 czerwca 2011 o godz. 18:30. Zakończenie wystawy nastąpi 26 czerwca 2011 r. o godz. 14:00. Przewidziano aukcję wszystkich prac z wystawy w atrakcyjnej cenie wywoławczej!

więcej


2011-06-07

"Nasze kobiety się starzeją" wieczór autorski Antoniego Pawlaka

Cafe del Arte mieszczące się w Krzywym Domku zaprasza w dniu dzisiejszym na godzinę 17:00 na wieczór autorski Antoniego Pawlaka, znakomitego poety, dziennikarza, redaktora pism artystycznych. Wiersze czytać będą Antoni Pawlak - autor Florian Staniszewski - aktor. Oprawa muzyczna: Małgorzata Leciejewska (gitara, śpiew) i Michał Cywiński (gitara) Spotkanie poprowadzi Gabriela Szubstarska Wstęp wolny!

więcej


2011-05-19

Wernisaż fotografii Justyny Mazur

Cafe del Arte mieszczące się w Krzywym Domku w Sopocie zaprasza 19.05.2011 na godzinę 19:00 na wernisaż wystawy fotografii Justyny Mazur. Wernisaż uświetni swym występem zespół "sweet bitter & sour" Po wernisażu przewidziano rockowe party! Gospodarz wieczoru Piotr Jarosz WSTĘP WOLNY!

więcej


2011-04-28

Krzysztof Klenczon

Dnia 28.04.2011 odbędzie się uroczystość nadania imienia ulicy Krzysztofa Klenczona. Krzywy Domek będzie miał w tym równiez swój udział! O godz.18:15 odbędzie się w Krzywym Domku przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "10 w skali Beauforta" w reżyserii Heleny Giersz. Wystąpi również wieloletni współpracownik Klenczona, Bernard Dornowski (Czerwone Gitary) z zespołem. Szczegóły całej uroczystości nadania imienia ulicy Krzysztofa Klenczona na stronach Fundacji Sopockie Korzenie, która jest inicjatorem i koordynatorem wszystkich wydarzeń tego dnia.

więcej


2011-04-16

Baltic Cup Cheerleaders

16.04.2011r po raz pierwszy w Gdańsku odbyła się impreza BALTIC CUP CHEERLEADERS 2011- Grand Prix Polski w dywizji cheer-dance i Mistrzostwa Wybrzeża w dywizji pom-dance. Była to wielka młodzieżowa impreza taneczna organizowana przez GOKF, w której zobaczyliśmy najlepsze zespoły cheerleaders z całej Polski i Europy. Krzywy Domek również uczestniczył w tym fantastycznym konkursie i przygotował nagrody dla zwycięzców!

więcej


2011-03-08

Dzień Kobiet!

W tym dniu Krzywy Domek życzy wszystkim Kobietom aby cały rok czuły się piękne bo na to zasługują!!!

więcej


2011-03-01

Gdy rozum śpi...rysunki Andrzeja Krauzego 1970-1989

Zapraszamy do Krzywego Domku na wystawę przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Rysunki ilustrują historię ostatnich dwóch dekad PRL. W krzywym zwierciadle przedstawiają absurdy oficjalnej propagandy sukcesu i życie codzienne Polaków. Wielokrotnie wstrzymywane przez cenzurę, niektóre publikowane po raz pierwszy. Wśród nich szczególnie przejmujące są obrazy stanu wojennego. Wystawa znajduje się na Ip i można ją oglądać codziennie w godzinach 9:00 do 19:00. "Krauze pokazuje świat odległy od tego, który teraz nader często przedstawia się jako krainę Peerelu: bary mleczne, syrenki i maluchy, pocztówki dźwiękowe Czerwonych Gitar, wcierkowe portrety przywódców, infantylne pomniki, nagie haki, gomuły walące pięścią w pulpit, gierkoszczaki wśród dójek i przodkowych górników. Może to i brzydkie, ale „za to” śmieszne. Polska Krauzego to przede wszystkim kraj panoszącego się, siejącego strach chama, który ma nad sobą Starszego Brata urzędującego na Kremlu. Różnica między tymi krajami wynika chyba nie tylko z tego, że artysta ma takie, a nie inne poglądy, ale także z tego, że dzieła jego powstawały na bieżąco, były systematycznie prowadzonym rejestrem zła w najróżniejszych jego przejawach: od pałowania przez ZOMO po upokarzające przepychanki w kolejkach. Są kapsułkami, które ukazują fragmenty, ale właściwie każda z nich obrazuje też całość. Z pewnością lekcja historii, którą daje Andrzej Krauze, nie jest jedyną z możliwych, ale jest przekonywająca. A o to chyba chodzi: jeśli nie możemy poznać wszystkiego, poznajmy chociaż sedno." Ze wstępu Andrzeja Paczkowskiego do albumu rysunków Andrzeja Krauzego "Gdy rozum śpi... Rysunki Andrzeja Krauzego 1970–1989 / The Sleep of Reason... Drawings 1970–1989 by Andrzej Krauze"

więcej