Wydarzenia i Aktualności

2011-03-08

Dzień Kobiet!

W tym dniu Krzywy Domek życzy wszystkim Kobietom aby cały rok czuły się piękne bo na to zasługują!!!

więcej


2011-03-01

Gdy rozum śpi...rysunki Andrzeja Krauzego 1970-1989

Zapraszamy do Krzywego Domku na wystawę przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Rysunki ilustrują historię ostatnich dwóch dekad PRL. W krzywym zwierciadle przedstawiają absurdy oficjalnej propagandy sukcesu i życie codzienne Polaków. Wielokrotnie wstrzymywane przez cenzurę, niektóre publikowane po raz pierwszy. Wśród nich szczególnie przejmujące są obrazy stanu wojennego. Wystawa znajduje się na Ip i można ją oglądać codziennie w godzinach 9:00 do 19:00. "Krauze pokazuje świat odległy od tego, który teraz nader często przedstawia się jako krainę Peerelu: bary mleczne, syrenki i maluchy, pocztówki dźwiękowe Czerwonych Gitar, wcierkowe portrety przywódców, infantylne pomniki, nagie haki, gomuły walące pięścią w pulpit, gierkoszczaki wśród dójek i przodkowych górników. Może to i brzydkie, ale „za to” śmieszne. Polska Krauzego to przede wszystkim kraj panoszącego się, siejącego strach chama, który ma nad sobą Starszego Brata urzędującego na Kremlu. Różnica między tymi krajami wynika chyba nie tylko z tego, że artysta ma takie, a nie inne poglądy, ale także z tego, że dzieła jego powstawały na bieżąco, były systematycznie prowadzonym rejestrem zła w najróżniejszych jego przejawach: od pałowania przez ZOMO po upokarzające przepychanki w kolejkach. Są kapsułkami, które ukazują fragmenty, ale właściwie każda z nich obrazuje też całość. Z pewnością lekcja historii, którą daje Andrzej Krauze, nie jest jedyną z możliwych, ale jest przekonywająca. A o to chyba chodzi: jeśli nie możemy poznać wszystkiego, poznajmy chociaż sedno." Ze wstępu Andrzeja Paczkowskiego do albumu rysunków Andrzeja Krauzego "Gdy rozum śpi... Rysunki Andrzeja Krauzego 1970–1989 / The Sleep of Reason... Drawings 1970–1989 by Andrzej Krauze"

więcej


2011-02-20

Biesiada z Piosenką Turystyczną

Cafe del Arte mieszczące się w Krzywym Domku zaprasza na Biesiade z piosenką turystyczną. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Bakal. Zapraszamy na godzinę 17:00! Bilety do nabycia w Cafe del Arte.

więcej


2011-02-19

Kocert Walentynkowy

Cafe del Arte mieszczące się w Krzywym Domku zaprasza na Koncert Walentynkowy. Wystapią: Ewa Dorawa-Jurkiewicz - śpiew, Ireneusz Tuchanowski - śpiew oraz Ewa Pralicz - piano. Zapraszamy na godzinę 19:00.

więcej


2011-02-18

Klezmerskie piosenki i miejskie romanse

Cafe del Arte mieszczące się w Krzywym Domku w Sopocie zaprasza na Klezmerskie Piosenki i Miejskie Romanse przeplatane wesołymi anegdotami.Wystapią: Janusz Piotrowski - skrzypce i Volodymyr Bilokur. Zapraszamy 18.02.2011 o godz. 19:00. Bilety do nabycia w Cafe del Arte.

więcej


2011-02-14

WALENTYNKI

Krzywy Domek zaprasza na walentynkowe atrakcje


2011-02-13

ALICJA PRZED LUSTREM

Zapraszamy do Cafe del Arte mieszczącej się w Krzywym Domku na monodram w wykonaniu autorki, poetki i aktorki w jednej osobie. Gościem będzie Beata Jaskuła- Tuchanowska. Wstęp na wydarzenia w cenie 20 zł ( w tym 8 zł konsumpcja). Rezerwacja stolików ważna do godz.16.30 lub 18.30 Prosimy o wcześniejsze przybycie.

więcej