Wydarzenia i Aktualności

2008-08-07

Obchody 90-lecia istnienia Zaiks-u

TWORZYMY I CHRONIMY pod tym hasłem obchodzi swoje dziewięćdziesięciolecie Stowarzyszenie Autorów Zaiks, nad którym honorowy protektorat objął Pan Prezydent Lech Kaczyński.

więcej


2008-08-07

Irena Santor i Zbigniew Korpolewski w Krzywym Domk

Krzywy Domek to miejsce gdzie aktorzy i artyści wielkiej sławy często spędzają w nim czas. Znak, że miejsce to jest dla nich równie magiczne, jak jego architektura, potwierdza ściana sławnych podpisów.

więcej


2008-08-02

WC Show - czyli spotkanie z Wojciechem Cejrowskim

2 sierpnia Krzywy Domek w Sopocie gościł znanego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego. Dziennikarz znany m.in. z programu "WC Kwadrans", który w latach 90-tych oglądali wszyscy z zapartym tchem opowiadał o swoich podróżach w najbardziej odległe tereny świata.

więcej


2008-07-29

Zbiórka dawców szpiku

29 LIPCA 2008 r. w Krzywym Domku odbyła się zbiórki dawców szpiku do rejestru ALF [PL3]. Wolontariusze z fundacji czekali na odważnych, którzy zechcieli podzielić się cząstką siebie i być może uratować komuś życie. Wystarczyło wypełnić ankietę i oddać 10ml krwii.

więcej


2008-07-28

MONODRAM „ŻYCIORYS” ZBIGNIEWA HERBERTA

28 LIPCA 2008 r., godz. 20:30

W ramach roku Zbigniewa Herberta Krzywy Domek w Sopocie we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu zapraszają na uroczyste obchody śmierci jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

więcej


2008-07-15

Wernisaż wystawy "Impresje Herbertowskie"

"Impresje Herbertowskie" - to wystawa wielkoformatowych zdjęć Emilii Gowin, stanowiących artystyczne przedsięwzięcie popularyzujące poezję Zbigniewa Herberta. Fotogramy z odpowiednio dobranymi i wkomponowanymi w nie literniczo cytatami utworów poetyckich Zbigniewa Herberta stanowią wychodzącą w przestrzeń publiczną zapowiedź, autorski, artystyczny komentarz i zachętę do udziału w spektaklach.

więcej


2008-07-13

Koncert zespołu KROKE w Krzywym Domku w Sopocie

Koncert Kroke w Krzywym Domku


13 lipca, w letni wieczór magiczny Krzywy Domek stał się miejscem muzycznej podróży w krainę orientu, bałkańskich wzgórz. Bo w muzyce KROKE, która rozbrzmiewała w Krzywym Domku, przeniosła słuchacza w podroż w nieznane.

więcej