Wydarzenia i Aktualności

2008-07-15

Wernisaż wystawy "Impresje Herbertowskie"

"Impresje Herbertowskie" - to wystawa wielkoformatowych zdjęć Emilii Gowin, stanowiących artystyczne przedsięwzięcie popularyzujące poezję Zbigniewa Herberta. Fotogramy z odpowiednio dobranymi i wkomponowanymi w nie literniczo cytatami utworów poetyckich Zbigniewa Herberta stanowią wychodzącą w przestrzeń publiczną zapowiedź, autorski, artystyczny komentarz i zachętę do udziału w spektaklach.

więcej


2008-07-13

Koncert zespołu KROKE w Krzywym Domku w Sopocie

Koncert Kroke w Krzywym Domku


13 lipca, w letni wieczór magiczny Krzywy Domek stał się miejscem muzycznej podróży w krainę orientu, bałkańskich wzgórz. Bo w muzyce KROKE, która rozbrzmiewała w Krzywym Domku, przeniosła słuchacza w podroż w nieznane.

więcej


2008-06-29

"Ekspedycja stulecia w obiektywie"

29 czerwca zawitał do Krzywego Domku człowiek, który wraz z dwoma globtroterami pokonał najdłuższy odcinek przez Syberię samochodem specjalnie przystosowanym do podróży w tych trudnych, czasami wręcz nieziemskich warunkach.

więcej


2008-06-22

Dzień Skandynawski w Krzywym Domku

22 czerwca, tuż po nocy Świętojańskiej odwiedzający Krzywy Domek w Sopocie mieli okazje przenieść się do krainy Wikingów, pięknych fiordów, tajemniczych wysp i zdrowego stylu życia.

więcej


2008-06-07

Wernisaż wystawy rysunków Jacka Gawłowskiego

7 czerwca w sali koncertowo-wystawowej Krzywego Domku mieliśmy okazję uroczyście otworzyć wystawę rysunków Jacka Gawłowskiego, który w artystyczny sposób przedstawia meandry powikłanej rzeczywistości. Kreska artysty prezentuje złożoność natury ludzkiej, szczególnie w odniesieniu do wydarzeń na arenie politycznej.

więcej


2008-06-07

Donald Tusk w Krzywym Domku

7 czerwca polska reprezentacja zainaugurowała swoją obecność na Mistrzostwach Europy 2008. Pierwszą walkę z reprezentacją niemiecką oglądało tysiące kibiców w całej Polsce.

więcej


2008-05-30

Dwa Teatry 2008 w Krzywym Domku

Ostatnie dni maja i początek czerwca zamieniły Sopot w stolicę kultury na najwyższym poziomie. Bowiem od 30 maja do 2 czerwca odbywał się VIII Festiwal Teatru Polskiego radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry 2008".

więcej