Wydarzenia i Aktualności

2015-02-02

"Gdyński Modernizm w Obiektywie 2012-2014"

"Gdyński Modernizm w Obiektywie 2012-2014" - ekspozycja fotografii architektonicznej Gdyni w "Krzywym Domku" w Sopocie do 12 lutego 2015 r. Konkurs "Gdyński Modernizm w Obiektywie", stanowi od 2011 r. flagowe przedsięwzięcie Gdyńskiego Szllau Modernizmu dedykowane dla pasjonatów fotografowania. Dotychczasowe cztery edycje konkursu przyciągnęły grono ponad 200 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali na konkurs łącznie blisko 1 000 prac. Ważniejsza od ilości prac jest czysta, prawdziwa pasja fotografowania architektury spod znaku moderny, której cechy charakterystyczne to m.in. wydobywanie przez twórców gry światłocieni w różnych porach dnia, wrażliwość na rytm i geometrię brył budynków, a także zaglądanie z obiektywem w modernistczną duszę wnętrz kamienic. Modernizm gdyński to także pole popisu dla fotografów, którzy poszukują indywidualnych portretów miasta, ludzi w zestawieniu przestrzenią miasta, jego architekturą. Laureaci dotychczasowych edycji konkursu, w tym m.in. Bartek Patelczyk, Bartłomiej Ponikiewski, Michał Witkowski, Elwira Kruszelnicka, Monika Smorczewska, Agnieszka Sobiegraj, czy Bartosz Zalewski, wytyczają swoją własną, indywidualną ścieżkę twórczą, w której pozostało istotne miejsce dla architektury spod znaku moderny. • Sopot - Galeria w "Krzywym Domku", wystawa do 12 lutego 2015 r. - II etap foto touru pokonkursowej, objazdowej wystawy fotograficznej po Polsce pt. "Gdyński Modernizm w Obiektywie" Szlaku Modernizmu - zima - wiosna 2015 • Poznań - klubokawiarnia "Meskalina" Stary Rynek 6 (Arsenał), wernisaż wystawy, 15 lutego 2015 r. oraz klubokawiarnia "Cicha Kuna" ul. Św. Marcin 30, (wystawa równoległa w dwóch poznańskich klubokawiarniach - galeriach) • kolejne miasta, lokalizacje wystawy objazdowej w trakcie ustalania Kurator wystawy: "Serdecznie zapraszam na wystawę do Krzywego Domku w Sopocie. Na wystawie prezentujemy prace nagrodzone przez jurorów w latach 2012, 2013 i 2014, oraz najciekawsze fotografie, które zostały w tych trzech edycjach konkursu wyróżnione. Wybór zdjęć na wystawę był trudny, ponieważ wyróżnionych fotografii jest znacznie więcej, niż miejsca na ich ekspozycję." Przemysław Kozłowski, kurator wystawy Gdyński Modernizm w Obiektywie www.modernizmgdyni.pl

więcej


2015-01-30

Wpłato-bankomat sieci Euronet w Krzywy Domku

Firma Euronet jest właścicielem największej niezależnej sieci bankomatów w Polsce, obecnie Euronet zarządza już co czwartym bankomatem w Polsce. Dzięki współpracy firmy z bankami coraz większa liczba klientów może korzystać z bankomatów Euronet bez prowizji lub na preferencyjnych warunkach. Wpłatomaty sieci Euronet to największa w Polsce sieć urządzeń, za pomocą których można szybko i bezpiecznie wpłacić gotówkę – kiedy i gdzie chcesz, i tyle ile akurat potrzebujesz. Z wpłatomatów sieci Euronet może skorzystać każdy, bez względu na to, w którym banku posiada rachunek. Wystarczy jednorazowo zarejestrować się w Euronet Online System na stronie www.euronetpolska.pl. Klienci Alior Banku, Citi Handlowy, Banku Pocztowego, Getin Banku, mBanku, Plus Banku oraz Idea Banku, korzystają z wpłatomatów na preferencyjnych warunkach ustalonych przez każdy z tych banków, zgodnie z obowiązującą tabelą opłat i prowizji. Wpłato-bankomaty sieci Euronet zwane recyklerami to urządzenia z zamkniętym obiegiem gotówki, tzn. wpłacone środki mogą być podejmowane podczas kolejnych wypłat. Urządzenia te łączą w sobie dwie podstawowe usługi oferowane przez Euronet Polska – wypłatę oraz wpłatę gotówki.

więcej


2015-01-28

Teatr Gdynia Główna w Krzywym Domku

W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Krzywym Domku zagościł Teatr Gdynia Główna ze spektaklem "Mewa.Dziwna Sztuka" wg. Czesława Miłosza . Wydarzenie cieszyło się z ogromnym zainteresowaniem. Oto krótka fotorelacja z niedzielnego spotkania.

więcej


2015-01-19

Inauguracja Sceny Teatralnej Krzywego Domku

W ostatnią niedzielę stycznia swoją działalność zainauguruje Scena Teatralna Krzywego Domku. Pierwszym spektaklem będzie przygotowana przez Teatr Gdynia Główna „Mewa. Dziwna sztuka” wg Antoniego Czechowa w reżyserii Ewy Ignaczak. Wstęp na pierwszy spektakl będzie bezpłatny, wystarczy wcześniejsza rezerwacja wejściówki. Pierwszy spektakl, jaki sopocianie będą mogli zobaczyć w Krzywym Domku, to przygotowany przez Teatr Gdynia Główna „Mewa. Dziwna Sztuka” wg Antoniego Czechowa w reżyserii Ewy Ignaczak. W obsadzie znalazły się Ida Bocian, Malina Chojecka, Agata Mieniuk i Małgorzata Polakowska.


2015-01-12

Balkan Fest w Krzywym Domku

Sopockie Towarzystwo Naukowe, Naukowe Koło Slawistów Uniwersytetu Gdańskiego oraz Krzywy Domek w Sopocie zapraszają 14-15 stycznia na „Balkan Fest” do Dream Clubu. 14 stycznia, dla zupełnie początkujących, odbędą się warsztaty językowe z serbskiego, chorwackiego, a także z najstarszego pisma słowiańskiego – głagolicy, prowadzone przez Damiana Stankiewicza i Marka Włodkowskiego z Katedry Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Po warsztatach dla fanów i nie tylko, Emira Kusturicy reżysera takich filmów jak „Biały kot, czarny kot”, „Underground” czy „Arizona Dream”, odbędzie się pokaz filmu „Obiecaj Mi”, produkcji francusko-serbskiej z 2007 roku. 15 stycznia bałkańską muzykę przybliży nam Marcin Zadronecki z Balkan Sevdah. Będzie można również skosztować bałkańskich dań. Spotkanie zakończą bałkańskie rytmy w wykonaniu zespołu Balkan Sevdah i Slavo. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Program wydarzenia: 14.01.2015 17:00-18:00 Hleb, czy kruh, czyli język serbski i chorwacki dla absolutnie początkujących (warsztaty językowe - Damian Stankiewicz, Katedra Slawistyki UG); 18:00-19:00 Głagolica, jako najstarsze pismo Słowian (warsztaty - Marek Włodkowski, Katedra Slawistyki UG); 19:00-21:00 Film Emira Kusturicy „Obiecaj Mi” Po filmie zapraszamy na bałkańskie opowieści późną wieczorową porą, czyli o wszystkim i o niczym przy piwie. 15.01.2015 17:00-18:00 O muzyce na Bałkanach (wykład - Marcin Zadronecki, Balkan Sevdah) 18:30-19:30 Poczęstunek bałkański 19:30 Koncert zespołu Balkan Sevdah

więcej


2015-01-07

23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już w niedzielę 11 stycznia 2015 odbędzie się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do orkiestrowego sklepiku, który będzie działał na parterze Krzywego Domku. W tym dniu będzie można wziąć udział w loterii zorganizowanej przez WOŚP. Krzywy Domek gra z Orkiestrą.

więcej