Wydarzenia i Aktualności

2015-04-02

Światowy Dzień Autyzmu

Ogólnoświatowa inicjatywa "Na niebiesko dla autyzmu" rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tej choroby i uwrażliwienie na problemy osób chorych.

więcej


2015-03-27

Kawiarnia COSTA COFFEE zaprasza

Miło, lekko i przyjemnie – wiosenna kampania w kawiarniach COSTA COFFEE i coffeeheaven Ruszyła najnowsza kampania sieci kawiarni COSTA COFFEE i coffeeheaven. Pod hasłem „Miło, lekko i przyjemnie” kawiarnie zachęcają do tego, by w codziennej bieganinie znaleźć chwilę dla siebie, najlepiej przy lekkiej, wiosennej ofercie, która już od 20 marca króluje w kawiarniach. Motyw „lekkości” znajdzie tam odzwierciedlenie w 3 nowych liniach produktowych – light, owocowych smakach i gamie produktów dedykowanych osobom z problemami zdrowotnymi: wśród innowacji pojawi się mleko bez laktozy oraz ciasto bezglutenowe. „Bohaterami” wiosennej kampanii COSTA COFFEE są 3 nowe linie produktowe. Oferta light reprezentowana jest przez legendarną, zawierającą jedynie 35 kcal w 100 ml kawę Viva Vanilla, serwowaną także na zimno. Towarzyszyć jej będzie szykowany na miejscu jogurt naturalny z musli i musem owocowym, niskokaloryczny muffin z jagodami czy puszysty sernik light z owocami. Linia owocowa zostanie rozbudowana o aromatyczną kawę – Tukan CHAI Caffè Latte o egzotycznym smaku mango oraz Herbatę Premium z dodatkiem truskawek i porzeczek. Kategoria ciast rozszerzy się z kolei o Tort bezowy z żurawiną. Ponadto, od 20 marca pojawią się dwie innowacje z myślą o zdrowiu klientów - wszystkie napoje kawowe w kawiarniach COSTA COFFEE mogą zostać przygotowane nie tylko na bazie mleka odtłuszczonego czy sojowego, ale też mleka bez laktozy, a osoby cierpiące na nietolerancję glutenu znajdą w ofercie bezglutenowe Ciasto Czekoladowe, które w wybranych lokalizacjach można spróbować w wersji na ciepło. To nie koniec niespodzianek czekających na Klientów w kawiarniach..., dlatego wiosna w kawiarniach COSTA i coffeeheaven minie zdecydowanie miło, lekko i przyjemnie. Zapraszamy!

więcej


2015-02-19

"Kawa, chleb i ser" według Menueta Louisa Paula Boona -01.03.2015 r.- Krzywy Domek zaprasza

Na kolejny spektakl zaprasza Scena Teatralna Krzywego Domku. Tym razem będzie to „Kawa, chleb i ser” według Menueta Louisa Paula Boona w reżyserii Ewy Ignaczak. Już od tygodni marzę o przekąsce w różnych kolorach, z sałatą, sardynkami, mięsem mielonym i rzodkiewkami – soczysta czerwień rzodkiewek w zieleni sałaty. Stół nakryty tylko dla mnie, jest kawa, chleb i ser. Trzy osoby. Trzy narracje. Trzy różne punkty widzenia. Kawa. Chleb. I ser. Ta sama rzeczywistość, a w niej pozornie bliskie sobie osoby. Historia samotności bohaterów, ich relacji pełnej niezrozumienia i wzajemnych zarzutów opowiedziana przez dwie kobiety. Bezsensowne trwanie, nieznośna, powtarzalna codzienność na tle krzykliwych nagłówków, prowokujących gestów i złudnej wiary. O twórcach spektaklu: Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna. Sandra Szwarc – studentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu, wiedzy o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego, oraz Południowo Bałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego. Do tej pory współpracowała z gdańskim Teatrem Znak oraz ze studencką grupą Maybe Theatre Company. Ewa Ignaczak – reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor artystyczna i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna. Czas: niedziela, 1 marca, godz. 17 Miejsce: Krzywy Domek, klub Zła Kobieta (I piętro), ul. Bohaterów Monte Cassino 53 / Haffnera 6). Bilety: 25 zł normalny / 15 zł ulgowy (młodzież do lat 18, studenci, emeryci i renciści) Sprzedaż biletów prowadzona będzie następującymi kanałami: • w biurze Administracji Krzywego Domku (IV piętro): od poniedziałku do piątku w godz. 8-16; • bezpośrednio przed spektaklem (od godz. 16 w niedzielę 1 marca); • poprzez rezerwacje mailowe (teatr@krzywydomek.info) i telefoniczne (58 55 55 125 – od poniedziałku do piątku w godz. 10-16), które następnie należy opłacić przelewem (szczegóły w mailu potwierdzającym przyjęcie rezerwacji).

więcej


2015-02-18

MIESZKAM NAD MORZEM -26.02.2015 r. g. 17- Krzywy Domek zaprasza

Ile wiesz o naszym morzu? Swoją wiedzę o morzu i życiu na jego wybrzeżu będzie mógł sprawdzić każdy, kto 26 lutego o godz. 17 odwiedzi Krzywy Domek. Warto przyjść całą rodziną, bowiem zadania będą rozwiązywane przez drużyny. Na najlepszych czekają nagrody. Sopockie Towarzystwo Naukowe i Krzywy Domek – we współpracy z firmą Today We Have, Fundacją Litoral i Dream Clubem – zapraszają mieszkańców Trójmiasta na dobrą zabawę z nauką w tle. Nie czekając na nadejście kalendarzowej wiosny, zachęcają do obudzenia szarych komórek z zimowego snu i udziału w grze (prawie) miejskiej Mieszkam nad Morzem”. Jednocześnie jest to część projektu realizowanego w ramach międzynarodowego programu Sea for Society. Celem gry jest zapoznanie uczestników z kwestiami dotyczącymi różnych aspektów życia nad morzem, a także propagowania idei Niebieskiego Społeczeństwa, które w zrównoważony sposób korzysta z szeroko rozumianych bogactw środowiska morskiego. Gra podzielona została na sześć etapów tematycznych, w trakcie których grupy, złożone z maksymalnie pięciu osób (przynajmniej jedna osoba w zespole powinna być pełnoletnia), będą wykonywać zadania zarówno logiczne, jak i manualne. Zawodnicy przed przystąpieniem do rozwiązania zagadki dostaną od opiekuna etapu pakiet naukowych wskazówek. Dzięki takiej formie aktywności uczestnicy w łatwy i przyjemy sposób, bo poprzez zabawę, poznają wiele ciekawych zagadnień związanych z morzem i jego walorami. Zabawa zakończy się wyłonieniem najlepszej drużyny i uhonorowaniem zwycięzców nagrodami. Zapraszamy

więcej


2015-02-02

"Gdyński Modernizm w Obiektywie 2012-2014"

"Gdyński Modernizm w Obiektywie 2012-2014" - ekspozycja fotografii architektonicznej Gdyni w "Krzywym Domku" w Sopocie do 12 lutego 2015 r. Konkurs "Gdyński Modernizm w Obiektywie", stanowi od 2011 r. flagowe przedsięwzięcie Gdyńskiego Szllau Modernizmu dedykowane dla pasjonatów fotografowania. Dotychczasowe cztery edycje konkursu przyciągnęły grono ponad 200 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali na konkurs łącznie blisko 1 000 prac. Ważniejsza od ilości prac jest czysta, prawdziwa pasja fotografowania architektury spod znaku moderny, której cechy charakterystyczne to m.in. wydobywanie przez twórców gry światłocieni w różnych porach dnia, wrażliwość na rytm i geometrię brył budynków, a także zaglądanie z obiektywem w modernistczną duszę wnętrz kamienic. Modernizm gdyński to także pole popisu dla fotografów, którzy poszukują indywidualnych portretów miasta, ludzi w zestawieniu przestrzenią miasta, jego architekturą. Laureaci dotychczasowych edycji konkursu, w tym m.in. Bartek Patelczyk, Bartłomiej Ponikiewski, Michał Witkowski, Elwira Kruszelnicka, Monika Smorczewska, Agnieszka Sobiegraj, czy Bartosz Zalewski, wytyczają swoją własną, indywidualną ścieżkę twórczą, w której pozostało istotne miejsce dla architektury spod znaku moderny. • Sopot - Galeria w "Krzywym Domku", wystawa do 12 lutego 2015 r. - II etap foto touru pokonkursowej, objazdowej wystawy fotograficznej po Polsce pt. "Gdyński Modernizm w Obiektywie" Szlaku Modernizmu - zima - wiosna 2015 • Poznań - klubokawiarnia "Meskalina" Stary Rynek 6 (Arsenał), wernisaż wystawy, 15 lutego 2015 r. oraz klubokawiarnia "Cicha Kuna" ul. Św. Marcin 30, (wystawa równoległa w dwóch poznańskich klubokawiarniach - galeriach) • kolejne miasta, lokalizacje wystawy objazdowej w trakcie ustalania Kurator wystawy: "Serdecznie zapraszam na wystawę do Krzywego Domku w Sopocie. Na wystawie prezentujemy prace nagrodzone przez jurorów w latach 2012, 2013 i 2014, oraz najciekawsze fotografie, które zostały w tych trzech edycjach konkursu wyróżnione. Wybór zdjęć na wystawę był trudny, ponieważ wyróżnionych fotografii jest znacznie więcej, niż miejsca na ich ekspozycję." Przemysław Kozłowski, kurator wystawy Gdyński Modernizm w Obiektywie www.modernizmgdyni.pl

więcej


2015-01-30

Wpłato-bankomat sieci Euronet w Krzywy Domku

Firma Euronet jest właścicielem największej niezależnej sieci bankomatów w Polsce, obecnie Euronet zarządza już co czwartym bankomatem w Polsce. Dzięki współpracy firmy z bankami coraz większa liczba klientów może korzystać z bankomatów Euronet bez prowizji lub na preferencyjnych warunkach. Wpłatomaty sieci Euronet to największa w Polsce sieć urządzeń, za pomocą których można szybko i bezpiecznie wpłacić gotówkę – kiedy i gdzie chcesz, i tyle ile akurat potrzebujesz. Z wpłatomatów sieci Euronet może skorzystać każdy, bez względu na to, w którym banku posiada rachunek. Wystarczy jednorazowo zarejestrować się w Euronet Online System na stronie www.euronetpolska.pl. Klienci Alior Banku, Citi Handlowy, Banku Pocztowego, Getin Banku, mBanku, Plus Banku oraz Idea Banku, korzystają z wpłatomatów na preferencyjnych warunkach ustalonych przez każdy z tych banków, zgodnie z obowiązującą tabelą opłat i prowizji. Wpłato-bankomaty sieci Euronet zwane recyklerami to urządzenia z zamkniętym obiegiem gotówki, tzn. wpłacone środki mogą być podejmowane podczas kolejnych wypłat. Urządzenia te łączą w sobie dwie podstawowe usługi oferowane przez Euronet Polska – wypłatę oraz wpłatę gotówki.

więcej


2015-01-28

Teatr Gdynia Główna w Krzywym Domku

W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Krzywym Domku zagościł Teatr Gdynia Główna ze spektaklem "Mewa.Dziwna Sztuka" wg. Czesława Miłosza . Wydarzenie cieszyło się z ogromnym zainteresowaniem. Oto krótka fotorelacja z niedzielnego spotkania.

więcej