W ostatni weekend, 4 października w Krzywym Domku pojawiła się podwójna magia. Sala wystawowa otulona lekką tiulową tajemnica ukazała nam dwa spojrzenia wspaniałych artystek. Grażyna i Marta Piórko zaprezentowały delikatne pastele w zestawieniu z mocniejszym akcentem młodej artystki.

Wystawa "2 Spojrzenia" pokazała asymetrię, która powoduje, że znajdujemy się zarówno w świecie delikatności i lekkości, pełnym marzeń, jak również stąpamy mocno na nogach po ziemi pełnej realizmu, mocnych, aczkolwiek przyjemnych doświadczeń.

Obie artystki malarstwa uczyły się na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Grażyna Piórko, prywatna nauczycielka rysunku i malarstwa, dekoratorka wnętrz oraz właścicielka galerii "Sceneria" w Gdańsku swoje prace prezentowała zarówno w Polsce, jak i wielkich galeriach europejskich. Jedna z ostatnich wystaw prac autorki miała miejsce w 2007 r. w londyńskim Art Of Imagination. Obecnie prace malarki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Kanadzie, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii czy Szwecji.

Marta Piórko, młoda artystka oprócz malarstwa sztalugowego i wklęsłodruku zajmuje się także malarstwem ściennym. W obecnym roku jej prace prezentowane były podczas biennale sztuki młodych w Słupsku oraz dwukrotnie w Galerii Klimy Bocheńskiej w Warszawie. Brała udział w wystawie z cyklu PGR ART prezentuje "8 Kobiet" w sopockiej CluboGalerii SOHO.