22 czerwca, tuż po nocy Świętojańskiej odwiedzający Krzywy Domek w Sopocie mieli okazje przenieść się do krainy Wikingów, pięknych fiordów, tajemniczych wysp i zdrowego stylu życia.

"Dzień Skandynawii" to kolejna odsłona w ramach Festiwalu Kultur 2008 w Krzywym Domku. Swoje doświadczenia ze Skandynawia przedstawili znakomici znawcy tematu.

Gorące wieści z podróży z Kiruny przedstawiała Magdalena Pramfelt - Wiceprzewodnicząca Swedish Business Club Pomerania. Ciekawostki zza koła podbiegunowego cieszyły wszystkich uczestników spotkania. Natomiast multimedialna opowieść o ukrytych zakątkach skandynawskich parków Andrzeja Garskiego to wspaniała wycieczka po miejscach, które rzadko pojawiają się w przewodnikach.

Przez cały czas podglądaliśmy codzienne życie w skandynawskich stolicach. Dzięki wystawie "Baltic Crossroad" połączyliśmy się z miastami skandynawskimi. Podziwialiśmy rzeźby norweskiej artystki Bente Kluge.

Na koniec coś na zdrowy styl życia prosto ze Skandynawii. Nordic Walking, bo tym mowa, zagościł w Krzywym Domku. Profesjonalni instruktorzy opowiadali o technice uprawiania tego sportu, o jego zaletach. A przede wszystkim to tym, ze sport należy uprawiać bez względu na wiek.

Licznie zebrani miłośnicy Skandynawii mogli zasmakować skandynawskich rarytasów. Spotkaniu towarzyszył występ artystek z Cappella Gedanensis.