29 czerwca zawitał do Krzywego Domku człowiek, który wraz z dwoma globtroterami pokonał najdłuższy odcinek przez Syberię samochodem specjalnie przystosowanym do podróży w tych trudnych, czasami wręcz nieziemskich warunkach.

Romuald Koperski, bo o nim mowa, relacjonował nam podróż stulecia z najbardziej wysuniętego punktu na zachodzie Europy, przez Syberię do miejsca na zachodzie Syberii, do którego nikt wcześniej nie dotarł samochodem.

Relacja z tej ekstremalnej wyprawy zdumiewała licznie zgromadzonych zwolenników podróży w dalekie krainy, nie odkryte dotąd przez ludzkie dusze. Mieliśmy okazje wspólnie obejrzeć wspaniałe fotografie zmagań trójki podróżników i posłuchać wspaniałej opowieści, pełnej niesamowitych przygód z euroazjatyckich osad Czukotki.

Ten nietuzinkowy podróżnik opowiedział o swojej "Ekspedycji Stulecia" na trasie wiodącej m.in. przez pozbawione dróg środkowe i północne tereny Syberii, aż krańce Półwyspu Czukockiego. Dotychczas nie dotarł drogą lądową żaden pojazd mechaniczny. Była to najtrudniejsza droga wszechczasów. Romualdowi Koperskiemu to się udało.

Romuald Koperski ma na swoim koncie ma wiele tysięcy przebytych dróg i oceanów. Za swoje dokonania nagrodzony został prestiżową nagrodą "KOLOSA" oraz tytułem Podróżnika Roku 99'.