7 lipca Prezydent miasta Sopotu zaprasza na uroczyste „chrzciny” słynnego sopockiego Parasolnika.

W sobotę 7 lipca o godz. 13,00 przed Café del Arte w Krzywym Domku odbyły się uroczyste „chrzciny” słynnego sopockiego „Parasolnika” przez samego prezydenta miasta Sopotu, pana Wojciecha Fułka.

relacja TVP

Pomysł na ożywienie parasolnika powstał dzięki inicjatywie znanego sopockiego rzeźbiarza- Tadeusza Foltyna oraz właścicielki Café del Arte (kawiarni w galerii) - Elżbiety Śliwińskiej.

Café del Arte promuje sztukę a w szczególności rzeźbę stąd pomysł na stworzenie parasolnika w formie ruchomej rzeźby - żartu. W sezonie letnim, „Parasolnik” będzie przemierzać sopocki deptak Monte Cassino zatrzymując się w różnych miejscach i serwować drobne menu oraz promować Sopot. Dokładnie tak, jak kiedyś to robił legendarny Parasolnik – pan Czesław Bulczyński.

Kiedyś każdy sezon zaczynał się i kończył od wywiadów z panem Czesiem, publikowanych w kolorowych ogólnopolskich czasopismach, takich jak np.„Przekrój”. Do obowiązkowego kanonu pamiątek z Sopotu oprócz muszli i bursztynów należało również zdjęcie z Parasolnikiem. Dzięki nowej inicjatywie i „nowemu Parasolnikowi” pojawiła się szansa na odrodzenie się tej tradycji.

Ten oryginalny pomysł ma szansę na ożywienie legendy i stania się dodatkową atrakcją turystyczną niespotykaną w innych miastach.

Serdecznie zapraszamy!