W ostatni weekend wakacji 31.08.2009 w Krzywym Domku zapanował nastrój kultury na wysokim poziomie. A to wszystko za sprawą znakomitej malarki Hanny Olechnowicz. Prace znanej artystki mogliśmy podziwiać w sali wystawowej Krzywego Domku.

Dyrekcja Krzywego Domku wraz z licznie zebranymi gośćmi oficjalnie otworzyła wystawę malarstwa, którą można będzie podziwiać do 10 września br. w godz. 12.00 – 16.00.
Hanna Olechnowicz rysunku i malarstwa uczyła się w Sopockim Studium Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Andrzeja Przemyckiego, ucznia znakomitego Artura Nachta-Samborskiego. Ma za sobą kilka indywidualnych wystaw w Gdańsku i Sopocie. Jest członkiem Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. M. Mokwy.
Styl Hanny Olechnowicz jest rozpoznawalny, wyrazisty, o bardzo indywidualnym charakterze. Jej ulubioną techniką jest olej na płótnie, ale także od czasu do czasu gwasz. Prace są bardzo różnorodne pod względem tematycznym. Świat widziany oczami malarki przybiera różnorodne formy, najczęściej zsyntetyzowane, nasycone niesamowitymi barwami i kształtami. W rezultacie powstają magiczne wizje, często jednak nie pozbawione humoru.
Na wystawie zaprezentowanych zostanie 20 prac o wym. 81cmx100cm malowanych olejem lub gwaszem. Przedstawiają one różnorodne zainteresowania i poszukiwania malarki na przestrzeni lat 2005-2008.